Sundance 2010 - Recenze filmu The Runaways

30. ledna 2010 v 9:01 |  Kristen Stewart

Nádherně popsané. Hlavně ty poslední slova, doporučuji přečíst.

S fantastickými výkony od Kristen Stewart, Dakoty Fanning a Michaela Shannona, je film založen na knize Neon Angel. The Runaways je o historii rockové kapely z roku 1970 pro teenagery. Kristen Stewart hraje Joan Jett a Dakota Fanning hraje Cherie Currie. Michael Shannon si zahrál excentrického producenta Kima Fowlea, který The Runaways ztvořil.

Přestože se hodně diskutovalo, jestli natočit film, který se pohybuje v 70 letech, v kterém se berou drogy a ukazuje, co se s kapelou doopravdy stalo, nakonec se film natočil. Stewart a Fanning skutečně zpívaly a hrály na nástroje a samozdřejmě i to se podepisuje na jejich výkonu.
Film se odehrává v roce 1975 v Los Angeles. Je to příběh, který ukazuje, co si Joan Jett a Cherie Currie doopravdy prošly ve svém životě.


Joan byla samotářka, která se snažila najít způsob, jak hrát na kytaru, když ženy nemohly být členem rockové kapely. Ve stejné době byla Cherie Currie studentkou, která zbožňovala Davida Bowieho a navštěvovala stejná místa jako Jett. Joan Jett přišla s nápadem začít novou rockovou kapelu, sestavenou jen z dívek a po pár zkouškách a konkurzů se zrodila skupina The Runaways.

Pak přišel na řadu Kim Fowley, který zařídil aby byla skupina připravená na cestu jako rocková hvězda. On si uvědomí, že jen s dívčí rockovou kapelou má obrovskou sílu a úspěch ve svých rukou. Následovně pak konečně kapela vyráží na šňůru a to byl velký okamžik pro The Runaways.

Jak se průběh filmu odvijí, dospívající dívky začnou experimentovat s drogami, sexem a jak přežít s kapelou, protože Cherie Currie zachází až příliš daleko a to ve všech směrech.

Opět platí, že výkony jsou fantastické, Kristen Stewart a Dakota Fanning na vás dělají tak obrovský dojem, že máte pocit, že jste taky rocková hvězda.

Co se mi na filmu opravdu líbilo je, že nebere stranu příběhu jen z The Runaways. Spisovatelka a režisérka Floria Sigismondi, udělala barevný a reslistický portrét Los Angeles v letech 1975 a co se vlastně stalo s Joan a Cherie. Uvidíme, jak každá z nich žila před skupinou a co je přivedlo dohromady. Poté uvidíme jak se staly známými. Příběh se odehrává nahorů a dolů, je to skvělý příběh, který by si filmaři jen tak nevymysleli, který napsal sám život.

Další věc na filmu je, že má velkou podporu na obsazení rolí jako např. Scout Taylor - Compton (Lita Ford), Alia Skawkat (Robin, což je fiktivní složení všech lidí, kteří hráli na baskytaru v kapele). A také Stella Maeve ( Sandy West), jsou sice v pozadí ale je tam s nimi několik scén. Sigismondi se soustředila na vztah Jett, Currie a Fowley.

A ano, samozdřejmě si Kristen Stewart a Dakota Fanning musely prožít scénu, která vyvolala mnoho pověstí.

Film tam má určitou scénu, ale ta je udělaná vkusně. Sigismondi považovala za nezbytné aby měly společnou noc. Bude velmi zajímavé sledovat fanoušky Twilight, co si budou myslet až tuto scénu uvidí. Především dospívající fanoušci od Kristen Stewart.

Moje velká otázka je, co budou dělat rodiče s dětmi, kteří budou chtít vidět Kristen Stewart jako Joan Jett? I v případě, že bude film oslavovat a omlouvat se, že žádné pochybné scény ve filmu neuvidíte, budou tam scény, kdy Stewart s Fanning berou drogy, líbají se a chodí bez oděvů. The Runaways se zabývají jinou dobou.

Konečné myšlenky
Zatímco některé filmy z festivalu v Sundance mají spoustu reptání a to i před festivalem, jsem si jist, že The Runaways přinese velký úspěch v kinech v březnu tohoto roku, pocelém světě. Kromě toho, soundtrack a fotky z The Runaways by měly zvýšit několika násobně prodej a také zvýšit zájem u milovníků hudby.

Ale více než cokoli jiného, The Runaways je skvělý film a plný fantastických výkonů a upřímně, vždyt' tam jsou velmi zkušení a talentovaní herci, takže není divu.

Copy with My Ikon
 


Komentáře

1 Miss *Emly* Your SBéénko Miss *Emly* Your SBéénko | Web | 30. ledna 2010 v 9:28 | Reagovat

Páni to je fakt dobry !! XD XD XD Moc pekny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.